0 800 500 885 0

Які бувають види електричних накопичувальних водонагрівачів

Відповідь від експерта Atlantic

Електричні накопичувальні водонагрівачі Atlantic представлені в досить широкому та різноманітному асортименті. Розглянемо основні ознаки, якими вони відрізняються.

Традиційно водонагрівачі встановлюють у туалеті, ванній кімнаті, кухні, коморі тощо. Такі приміщення мають обмежений простір, тому важливо заздалегідь визначитися з найбільш відповідною формою водонагрівача та його габаритами.

За формою водонагрівачі поділяють такі групи

  • циліндричні
  • кубічні
  • плоскі
  • бойлери, що монтуються під мийку

циліндричний бойлер атлантикЦиліндричні бойлери

Найбільш поширений і звичний для нас варіант, вони мають форму циліндра та круглий переріз. Складаються з внутрішнього бака зі сталі з теплоізоляцією та зовнішнього кожуха.

Завдяки своїй конструкції такі водонагрівачі є найбільш ефективними, оскільки вода вільно циркулює і розташовується в них рівномірними температурними шарами.

Водонагрівачі циліндричного типу Atlantic випускаються в 4 діаметрах корпусу

  • 575 та 513 мм – ЕВН великого об'єму від 150 до 300 л
  • 433 мм – стандартні моделі від 50 до 120 л
  • 380 мм – моделі Slim від 30 до 80 л

Чим менший діаметр водонагрівача, тим більше буде його висота для аналогічного обсягу.

Наприклад, висота стандартного бойлера 80 л становить 804 мм, а аналогічного об'єму Slim – 1224 мм. Цю особливість необхідно враховувати при виборі місця для встановлення бойлера.

кубічний бойлер атлантикКубічні електричні водонагрівачі

Такі водонагрівачі принципово не відрізняються від циліндричних. Єдина відмінність – це форма зовнішньої обшивки. Усередині також знаходиться циліндричний бак, це обумовлено тим, що циліндричний бак значно краще тримає форму при високому тиску, що може досягати 8 атмосфер.

У кубічних водонагрівачах більше вільного простору між корпусом і баком, через що і шар теплоізоляції виходить товстішим, завдяки чому гаряча вода в них тримається довше ніж у циліндричних.

Також такі водонагрівачі найчастіше набагато краще вписуються в інтер'єр приміщення.

плоский водонагрівач атлантикПлоскі бойлери

Такі водонагрівачі відрізняються від попередніх тим, що в них встановлено 2 баки. Саме таким чином вдалося досягти малої глибини водонагрівача – лише 310 мм.

У таких бойлерах встановлюється також 2 нагрівальні елементи для того, щоб вода в баках рівномірно прогрівалася до заданої температури.

У водонагрівачах Atlantic реалізовано поперемінний прогрів баків. Тобто, спочатку включається ТЕН лівого (випускного) бака, потім, коли вода прогрілася до потрібної температури, лівий ТЕН відключається і включається нагрівальний елемент правого (впускного) бака.

Коли починається розбирання води, знову включається ТЕН лівого бака для того, щоб збільшити кількість гарячої води.

Така конструкція водонагрівача спричиняє збільшення його вартості, додаткові витрати при заміні магнієвого анода, оскільки їх у таких бойлерах два.

Безперечною перевагою плоских водонагрівачів є їх глибина та ергономічний дизайн, які дозволяють вписати їх в обмежений простір.

водонагрівач атлантик, що встановлюється під мийкуЕлектричні водонагрівачі, що встановлюються під мийку

Це водонагрівач невеликого об'єму – 10-15 л. Як правило, їх встановлюють у кухнях під мийкою. Вони мають невеликі розміри, можуть мати різну форму корпусу як циліндричну, і прямокутну. Головною їхньою відмінністю є підведення патрубків зверху.

Види нагрівачів за типом ТЕНу

У сучасних бойлерах використовується 2 типи нагрівальних елементів: «сухі» та «мокрі». Основною відмінністю між ними є контакт з водою. «Сухі» ТЕНи встановлюються в колбу і таким чином не контактують із водою, а мокрі мають безпосередній контакт із водою.

Конструкція та особливості «сухих» ТЕНів

«Сухі» ТЕНи поділяються на 2 типи: керамічні (стеатитові) та сталеві (стрижневі).

керамічні (стеатитові) та сталеві (стрижневі) сухі тени

Стеатитові ТЕНи складаються з керамічних секцій, у пазах яких встановлена ніхромова спіраль. При подачі напруги на спіраль вона починає грітися та нагріває керамічні секції, які, у свою чергу, передають тепло колбі, а та – воді в бойлері.

Стрижневі ТЕНи представляються собою сталеву оболонку, всередині якої знаходиться ніхромова спіраль у спеціальному діелектричному порошку.

Головним недоліком стрижневих ТЕНів є їхня ненадійність, оскільки різкий поворот трубки на 180⁰ у верхній частині ТЕНу викликає нерівномірний розподіл тепла по поверхні нагрівального елемента, через що в цьому місці є небезпека розриву спіралі та виходу ТЕНу з ладу.

Інший значний недолік – у процесі роботи стрижневий ТЕН розширюється і може заклинити всередині колби, через, що його практично неможливо витягти та доводиться міняти разом з колбою.

Стеатитові ТЕНи мають збалансований розподіл тепла по своїй поверхні, вони не мають локальних перегрівів, що забезпечує вищу надійність нагрівального елемента. До недоліків стеатитових нагрівальних елементів можна віднести вищу вартість у порівнянні зі стрижневими.

Конструкція та особливості «мокрих» ТЕНів

«Мокрі» ТЕНи виготовлені з мідної трубки, усередині якої розташована ніхромова спіраль у спеціальному діелектричному порошку (найчастіше використовується кварцовий порошок).

Їхня основна особливість – це безпосередній контакт з водою. При подачі напруги на ніхромову спіраль вона починає нагріватися, передаючи тепло порошку, а він – стінкам мідної трубки, яка нагріває воду.

Згодом поверхня ТЕНу обростає накипом, це негативно впливає як на ККД нагріву, так і на термін служби самого нагрівального елемента.

Оскільки накип знижує ефективність теплообміну між водою і ТЕНом, нагрівальний елемент перегрівається і може вийти з ладу або передчасно спрацьовує термостат.

Також, на відміну від «сухих» ТЕНів, щоб замінити мокрий нагрівальний елемент, необхідно повністю злити воду з бойлера. «Сухий» ТЕН можна замінити без зливу води, просто витягнувши його з колби.

Види бойлерів за потужністю ТЕНу та швидкості нагрівання води

Потужність ТЕНу безпосередньо впливає швидкість нагрівання води у водонагрівачі – чим більше потужність, тим швидше нагріється вода в бойлері.

Діапазон потужностей накопичувальних водонагрівачів Atlantic досить широкий – від 1,2 до 3,3 кВт. Він дозволяє підібрати модель, яка відповідатиме вашим потребам.

Час нагріву водонагрівача можна обчислити за допомогою формули

t = 0,00116 * V * (T2 - T1) / W

Де t – час нагрівання, година;

V – об'єм бойлера, л;

T2 – температура гарячої води, ⁰С;

T1 – температура холодної води, ⁰С;

W – потужність ТЕНу, кВт.

Час нагріву води (у годинах) від 15 ⁰С до 65 ⁰С залежно від потужності ТЕНу та літражу баку

Потужність, Вт 30 л 50 л 80 л 100 л
1200 1.53 2.54 4,07 5.09
1500 1.22 2.04 3.26 4.07
2000 0.92 1.53 2.44 3.05
2100 0.87 1.45 2.33 2.91
2500 0.73 1.22 1.95 2.44
3300 0.56 0.93 1.48 1.85

Яка максимальна температура води у баку електричного водонагрівача?

Максимальна температура, на яку здатні нагріти воду водонагрівачі Atlantic складає 65 ⁰С (для моделі Vertigo – 70 ⁰С).

Така температура виключає сильний опік у випадку, якщо користувач необережно відкрив кран з гарячою водою, не розбавивши її холодною. Також нагрівання води нижче точки кипіння унеможливлює зростання надлишкового тиску води в баку.

Ми рекомендуємо використовувати бойлер на максимальній температурі. Такий режим роботи виключає розвиток легіонелли (лат. Legionella – рід патогенних грамнегативних бактерій із класу Gammaproteobacteria), що викликає неприємний запах води та може призвести до захворювань.

Ця бактерія активно розвивається при температурі від 20 до 45 ⁰С, чому і бажано нагрівати воду в бойлері вище 55 градусів.

Поведінка легіонели залежно від температури води

  • 70 до 80 °C – дезінфекція води від більшості патогенів
  • 66 °C – Legionella гине протягом 2 хвилин
  • 60 °C – Legionella гине протягом 32 хвилин
  • 55 °C – Legionella гине протягом від 5 до 6 годин
  • 20 до 45 °C – Legionella активне розмножується
  • 20 °C і нижче – Legionella у стані спокою

Класифікація водонагрівачів за типом установки

За типом монтажу існують два типи електричних водонагрівачів – напольні та настінні.

Настінні водонагрівачі поділяються на :

  • вертикальні;
  • горизонтальні;
  • універсальні.

Різниця між цими типами водонагрівачів полягає в розташуванні патрубків підведення та забору води.

Гаряча вода завжди підіймається вгору, тому в бойлерах патрубок для забору гарячої води доходить до верху бака, а патрубок подачі холодної розташований максимально низько. У процесі забору гарячої води, холодна вода, що надходить в бак, витісняє гарячу наверх.

У вертикальних бойлерах патрубок забору води прямий, в універсальних – вигнутий у верхній частині. Горизонтальні водонагрівачі мають іншу конструкцію: патрубки підключення розташовані на корпусі по центру.

Оскільки конструктивно неможливо зробити так, щоб патрубок забору води був впритул до верху бака, у будь-якому випадку залишається невелика «мертва зона» – це шар гарячої води, який ніколи не використовуватиметься.

Тому найбільш ефективними є вертикальні водонагрівачі, менш ефективними – універсальні та найменш ефективними – горизонтальні.

Перед покупкою водонагрівача важливо точно знати, як він буде розташований, а також передбачити вільний простір з боку підключення електричної частини до стіни, оскільки згодом потрібно провести обслуговування водонагрівача, а якщо місця для того, щоб витягнути нагрівальний елемент, буде недостатньо, то доведеться спочатку демонтувати бойлер зі стіни.

Зворотній зв’язок
або
Телефонуйте на гарячу лінію для швидкого зв’язку
0 800 500 885
Отримати консультацію
Заповніть форму та наш спеціаліст зв’яжеться із вами через деякий час
або
Телефонуйте на гарячу лінію для швидкого зв’язку
0 800 500 885
Порівняння товарів