Чому проточний водонагрівач потік?
Існує чотири причини протікання проточних водонагрівачів: в місцях з'єднань, спрацьовування захисту від високого тиску, протікання внутрішніх з'єднань або теплообмінника.
1 Протікання в місцях з'єднання з водопроводом
Проточні водонагрівачі підключаються до системи водопостачання за допомогою патрубків діаметром 1/2. Лівий патрубок підключається до входу холодної води, а правий – до виходу гарячої. З'єднання з водопроводом повинні бути герметичні та витримувати тиск 8 бар.
Перевірка герметичності проходить у кілька етапів: спочатку місця підключення випробовуються при холодній воді, якщо вода не просочується, потрібно включити водонагрівач і перевірити з'єднання при гарячій воді.
Якщо на будь-якому етапі виявлено краплі води, необхідно протерти їх сухою серветкою, оскільки поява вологи може бути конденсатом при контакті з холодною водою. Якщо після протирання всеодно з'являються краплі, необхідно підтягнути з'єднання або перепакувати.
2 Спрацював захист від високого тиску
У тильній частині гідровузла датчика протоки встановлено спеціальний ковпачок, який є захистом від високого тиску. Якщо тиск води перевищує максимальні 6 бар, то ковпачок розривається та скидає зайвий тиск для захисту ПЕВН.
Кипіння є наслідком підвищення тиску в проточних водонагрівачах. Причини кипіння проточного водонагрівача докладно описані в статті «Чому проточний водонагрівач не відключається».
Захист є одноразовим і вимагає заміни після спрацьовування. Для цього необхідно зняти гідровузол з реле протоки, і якщо з тильного боку заглушка має отвір як на фото, необхідно замінити захист.
Надалі необхідно запобігти кипінню всередині проточного водонагрівача.
3 Протікання внутрішніх з'єднань
Усередині проточного водонагрівача також є гідравлічні з'єднання, які являють собою кліпси з кільцями ущільнювачів. Водяні патрубки виготовлені з пластику, відповідно високі температури надають на них негативний вплив.
Кипіння води в проточному водонагрівачі може призвести до оплавлення патрубків і, відповідно, протікання. Причини кипіння в проточному водонагрівачі докладно описані у статті «Чому проточний водонагрівач не вимикається».
Якщо проточний водонагрівач попрацював якийсь час, а потім почав протікати, то найімовірніше було кипіння, яке й призвело до течі. Кожен проточний водонагрівач перед випуском на заводі проходить випробування на герметичність, що унеможливлює неякісне складання сполук усередині, проте людський фактор присутній завжди.
Якщо внутрішній патрубок не деформований від температури, можна самостійно посадити його в гніздо та усунути несправність, попередньо знеструмивши водонагрівач.
У разі заводського дефекту у гарантійний період усі роботи та запасні частини безкоштовні. Для кваліфікованої діагностики рекомендуємо звернутися до сервісної служби за номером 0800500885.
4 Протікання теплообмінника
У проточних водонагрівачах Atlantic використовується 2 види теплообмінників: із пластику та з латуні. Пластикові теплообмінники більш схильні до впливу високих температур, а латунні – менше.
Можна виділити основні причини, що призводять до течії теплообмінника
Кипіння води у колбі
Наявність солей у воді, які призводять до зростання накипу на внутрішніх поверхнях. Накип є утеплювачем між нагрівальним елементом і водою, відповідно вона призводить до перегріву та виходу з ладу нагрівальної колби (детальніше про причини кипіння).
Заводський дефект
Характерною ознакою того, що всередині теплообмінника відбувалося кипіння, є опуклість верхньої поверхні латунного теплообмінника. Спочатку вона практично пласка. Щоб запобігти кипінню в теплообміннику, потрібно добре фільтрувати воду, а також використовувати оригінальний фільтр з краном, який іде в комплекті з водонагрівачем.
Ні латунний, ні пластиковий теплообмінник не підлягають ремонту – їх можна замінити повністю. Заміна теплообмінника, що потік, є трудомістким процесом. Насправді для цього потрібно розібрати більшу частину проточника.
Рекомендуємо звертатися до спеціалістів до сервісної служби Атлантик за телефоном 0800500885. Наші фахівці допоможуть точно діагностувати несправність, а також усунути дефект. У гарантійний період усі роботи та запчастини безкоштовні.