Потекла газова колонка Atlantic – причини та що робити
Розглянемо причини течії газової колонки
Течію газової колонки пов'язують з розгерметизацією теплообмінника або з'єднань гідравлічної частини.
Розгерметизація (протікання) теплообмінника
Теплообмінники газових колонок Атлантик виготовлені з товстостінної міді, але навіть товсті стінки схильні до згубного впливу як зовнішніх, так і внутрішніх чинників.
Розглянемо основні фактори, які можуть призвести до перебігу теплообмінника колонки
«Розмерзання»
У трубах теплообмінника знаходиться вода, що при замерзанні значно збільшується в обсязі та починає тиснути на стінки труб, в результаті розриваючи їх зсередини.
Розмірзання відбувається як через погодні умови, так і через відсутність опалення в приміщенні. Тому температура приміщення, в якому встановлена газова колонка, не повинна бути меншою за 5 °C. В іншому випадку необхідно злити всю воду із газової колонки.
Іншою причиною розмірзання може бути зворотна тяга з димоходу.
Коли на вулиці мороз, а колонка не працює, через димар може надходити в колонку холодне повітря, внаслідок чого вода в теплообміннику замерзне. Щоб запобігти цьому, на димар встановлюють зворотний клапан, що не дає холодному повітрю потрапляти в приміщення.
Встановити, що протікання теплообмінника викликане саме розмерзанням досить просто. В цьому випадку краї свища, що утворився, вигнуті назовні внаслідок дії тиску на стінки з внутрішньої частини.
Розмерзання теплообмінника та інших частин гідравлічного тракту не належать до гарантії, а заміну чи ремонт компонентів сплачує кінцевий споживач.
Поразки блукаючими струмами
Це непостійний електрохімічний процес, що відбувається у випадках, коли несумлінні «електрики» встановлюють заземлення на стояк водопостачання.
Таке явище має руйнівний ефект для металів у короткий проміжок часу та здатне викликати протікання теплообміннику протягом 2-х тижнів. Наявність блукаючих струмів можна визначити, вимірявши за допомогою мультиметра напругу на корпусі газової колонки.
Поразка блукаючим струмом візуально нагадує мікроотвори діаметром в долі мм. Остаточну причину можна визначити у спеціалізованій лабораторії.
Протікання, викликане впливом блукаючих струмів, не наледить до гарантійного випадку, а заміна або ремонт компонентів виконуються за рахунок кінцевого споживача.
Прогорання
Перекіс газової колонки при встановленні призводить до нерівномірного розподілу полум'я газового пальника і, як наслідок, перегріву внутрішньої частини теплообмінника – це є процес прогорання.
Іншою причиною прогорання може бути наявність накипу у внутрішній частині змійовика теплообмінника. На кількість накипу впливають якість води (кількість вмісту солей) та температура води. Накип інтенсивно утворюється за робочої температури понад 70 °C. Максимальна робоча температура газових колонок Atlantic обмежена 60 °C з метою перешкоджання утворенню накипу та економії газу.
У разі прогорання змійовика теплообмінника відбувається його розгерметизація та з'являється протікання. В більшості випадків теплообмінник, що прогорів, відновленню не підлягає, а його пайка продовжить термін експлуатації лише на короткий термін.
Оптимальним розв'язання такої проблеми буде заміна теплообмінника та встановлення колонки згідно з рекомендаціями інструкції – строго вертикально.
Утворення накипу, як і засмічення, створює додатковий шар «ізоляції» між водою та продуктами горіння. Це призводить до локальних перегрівів теплообмінника і згодом – до його течі. Тому важливо фільтрувати воду перед газовою колонкою, а також щороку проводити технічне обслуговування з чищенням теплообмінника.
Промити теплообмінник від накипу можна за допомогою бустера. Бустер – це досить дорогий прилад, що як правило є у сервісних фахівців, які займаються цим професійно. Замовити таку послугу можна за номером гарячої лінії Атлантик – 0 800 500 885.
Зношування
Теплообмінник та гідравлічна частина, як і інші компоненти газової колонки, під час роботи піддаються температурним розширенням, закипанням, впливу конденсату і води з домішками солей, та потребують заміни через природне зношування з утворенням мікротріщин і нещільних сполук.
Також підлягають зносу і потребують заміни сполучні елементи гідравлічної частини: прокладки та кільця ущільнювачів. Істотно продовжити термін експлуатації та захистити від передчасного зношування допоможе вчасне проведене сервісне обслуговування, чищення та діагностика газової колонки.
Заводський дефект
Дефект під час виробництва відбувається через утворення раковин (порожніх порожнин) у момент лиття металу. Виявити раковину досить важко, оскільки візуально вона практично непомітна для людського ока, а за короткий проміжок контрольного випробування газової колонки на виробництві дефект може не виявитися.
У процесі роботи газової колонки та постійних температурних розширень металу теплообмінника, раковина лопається, що веде за собою протикання води. Для діагностики дефекту лиття теплообмінник розрізається на місці течі.
Дефект лиття належить до гарантійного випадку та усувається безкоштовно шляхом заміни теплообмінника на новий. Всі роботи з діагностики, заміни теплообмінника та транспортні витрати сплачує виробник.
У газових колонках Atlantic використовують теплообмінники високої якості, що виконані з міді без сплавів з іншими металами для здешевлення, а загальна їх вага становить 2,7 кг. Використання міді без сплавів мінімізує проблеми дефекту лиття, забезпечує переваги у теплопередачі (високу ефективність) та тривалий термін експлуатації.
Діагностика та усунення проблем течі виконуються виключно фахівцями авторизованого сервісного центру, оскільки перераховані вище причини потребують діагностики з втручанням у газову частину, що суворо заборонено для людей, які не мають дозволу на роботу з газовим обладнанням.
Крім того, самостійне втручання в конструкцію газового проточного водонагрівача порушує гарантійні зобов'язання, а також несе ризик неякісного ремонту.
Рекомендуємо звертатися на безкоштовний номер підтримки клієнтів Atlantic – 0 800 500 885, де ви можете дізнатися про контакти авторизованих сервісних центрів у вашому регіоні, а також отримати додаткові консультації.
Розгерметизація (теч) гідравлічних з'єднань
Конструкція газової колонки передбачає велику кількість гідравлічних з'єднань. Більшість з них герметизуються за допомогою ущільнювальних кілець, які з часом зношуються, усихають і можуть спричинити течу.
Для діагностики течі та визначення необхідних робіт рекомендуємо Вам звернутися на гарячу лінію Атлантик за номером 0 800 500 885. Якщо у вас є бажання замінити кільце ущільнювача самостійно в післягарантійний період, його можна замовити за номером гарячої лінії або купити аналогічне в будь-якому спеціалізованому магазині.