0 800 500 885 0

Як почистити водонагрівач та замінити магнієвий анод самостійно?

Відповідь від експерта Atlantic

При заміні магнієвого аноду майстрами Авторизованого сервісного центру Atlantic ви можете бути впевнені в якості виконаних робіт та збережете гарантію на свій водонагрівач.

Якщо ж ви все ж таки вирішили провести сервісне обслуговування самостійно, рекомендуємо ознайомитися з відео від фахівців сервісного центру Atlantic і дотримуватися наведеної нижче інструкції.

Інструменти та комплектуючі, що є необхідними для виконання робіт:

  • сантехнічний ключ
  • ємність для зливу води
  • хрестова викрутка
  • ключ на 13
  • плоскогубці 
  • магнієвий анод
  • прокладка на фланець 
  1. Першим чином перекриваємо кран, що подає воду. Знеструмлюємо водонагрівач, знявши захисну панель, від'єднати дроти та зняти терморегулятор, потягнувши його до низу.
  2. Знижуємо тиск в баку до атмосферного. Для цього відкриваємо кран змішувача в гарячу сторону та зливаємо воду. Після того як припинився витік води – закриваємо.
  3. Повністю зливаємо воду з баку. Для цього обережно від'єднуємо патрубок подання холодної води (з синім кільцем) та зняти зворотний клапан. На його місце приєднуємо дренажний шланг, який виводимо в каналізацію. Далі від'єднуємо патрубок гарячої води (червоне кільце), водонагрівач захоплює повітря та починається основний злив води з бака водонагрівача.
  4. Як тільки вода з холодного патрубку перестане витікати, можна приступати до демонтажу фланця з ТЕНом та анодом. Для цього, за допомогою ключа на 13 відкручуємо гайки кріплення (при цьому витікає залишкова вода) та обережно, не пошкоджуючи емаль баку, виймаємо фланець. Далі знімаємо кільце ущільнювача та промиваємо його.
  5. Зверніть увагу, що прокладка може зношуватися в процесі експлуатації. Для цього випадку разом з новим анодом слід підготувати нове кільце ущільнення. Дібрати відповідні комплектуючі ви зможете перейшовши за посиланням а розділі Запчастини.

  6. Щоб промити внутрішній бак від продуктів розпаду, на патрубок водонагрівача встановлюємо зворотний клапан та прикручуємо до нього привідний патрубок. Під відкритий фланцевий простір підставляємо ємність та тиском води вимиваємо відкладення.
  7. ТЕНова група скоріш за все, буде вкрита накипом. Викручуємо зруйнований анод, великі шматки накипу обережно видаляємо руками, не використовуючи металеву щітку. Наліт, що залишився, можна видалити, прокип'ятивши ТЕН у воді з лимонною кислотою.
  8. Після того як ТЕНова група очищена від накипу, діємо у зворотному порядку. Встановлюємо новий анод на фланець водонагрівача. Повертаємо кільце прокладки на посадочне місце, вставляємо фланець та закручуємо гайки. Щоб фланець сів рівномірно, затягувати їх краще за методом «зірки». Підключаємо патрубок, що  залишився та ще раз перевіряємо всі з'єднання.
  9. Відкриваємо подачу холодної води та відразу повертаємо кран змішувача на гарячу сторону. Тримаємо його відкритим доти, поки з нього не потече вода. Це видалить повітря з баку водонагрівача та попередить гідроудар по ТЕНовій групі та системі водопостачання.
  10. Впевнюємося у герметичності з'єднань та збираємо електричну частину: до упору вставляємо терморегулятор, прикручуємо дроти. Ставимо на місце та фіксуємо захисну панель.
  11. В процесі нагрівання тиск в баку підвищується до 8 бар, тому поки горить сигнальна лампа, перевіряємо стики на герметичність.

В залежності від умов встановлення процедура заміни анода може зайняти більше 2 годин. У виключних випадках може знадобитися повний демонтаж водонагрівача.

Зворотній зв’язок
або
Телефонуйте на гарячу лінію для швидкого зв’язку
0 800 500 885
Отримати консультацію
Заповніть форму та наш спеціаліст зв’яжеться із вами через деякий час
або
Телефонуйте на гарячу лінію для швидкого зв’язку
0 800 500 885
Порівняння товарів