0 800 500 885 0

Як та який водонагрівач обрати – проточний чи накопичувальний

Відповідь від експерта Atlantic

Проточний електричний водонагрівач має ряд переваг та недоліків у порівнянні з класичним електричним водонагрівачем накопичувального типу. Ключові фактори, на підставі яких варто робити вибір – необхідний обсяг гарячої води та місце встановлення.

Переваги проточних водонагрівачів

  1. Компактний розмір та мобільність. Проточні водонагрівачі мають невеликий розмір і легко вписуються в інтер'єр кухні або ванної кімнати, а при необхідності легко демонтувати та перемістити в нове місце використання.
  2. Об'єм гарячої води не обмежений місткістю бака. Водонагрівачі проточного типу нагрівають воду миттєво та постійно. Відсутня необхідність чекати, поки вся вода в баку досягне необхідної температури та виключена ситуація, коли гаряча вода закінчилася.
  3. Немає витрат електроенергії на компенсацію тепловтрат. Оскільки вода нагрівається і використовується миттєво, не накопичуючись у баку, виключено охолодження води або витрати на її підігрів до встановленої температури.
  4. Нагрів води відбувається миттєво. Немає потреби поки прогріється весь об'єм бака – необхідний обсяг води можна отримати одразу.
  5. Немає потреби в періодичному сервісному обслуговуванні. На відміну від накопичувальних водонагрівачів, у конструкції проточина відсутній бак і продовжує термін його служби та вимагає магнієвий анод, що вимагає періодичної заміни, відповідно, в регулярному сервісному обслуговуванні приладу нема потреби.

Недоліки електричних водонагрівачів проточного типу

Робота з однією точкою водорозбору у разі застосування безнапірного проточного водонагрівача. Такі прилади дають можливість споживати гарячу воду тільки в місці встановлення (тільки у кухні або лише у ванній), тоді як накопичувальні водонагрівачі забезпечують гарячою водою весь будинок чи квартиру.

Вимоги до проведення та якості електричної мережі. Оскільки проточні бойлери мають високу потужність, обов'язкові умови їх використання – стабільна напруга в мережі, використання окремої гілки електроподачі та трижильний мідний кабель (фаза, нуль, заземлення).

Порівняльна таблиця характеристик проточних та накопичувальних водонагрівачів

ПРОТОЧНИЙ ЕВН

НАКОПИЧУВАЛЬНИЙ ЕВН
преимущества проточного водонагревателя атлантик преимущества накопительных водонагревателей
Компактний розмір та мобільність Великі габаритні розміри
Об'єм гарячої води не обмежений об'ємом бака Об'єм гарячої води обмежений об'ємом бака
Споживання електроенергії виключно в час споживання гарячої води Споживання електроенергії ЕВН протягом тривалого періоду нагрівання гарячої води
Немає витрат електроенергії на компенсацію тепловтрат Є витрати електроенергії на компенсацію тепловтрат
Нагрів води відбувається миттєво Нагрів води займає тривалий період часу
Немає потреби в періодичному сервісному обслуговуванні Обов'язкове сервісне обслуговування раз на 2 роки (для водонагрівачів Atlantic)
Робота з однією точкою водорозбору у разі застосування безнапірного ПЕВН Робота з великою кількістю точок розбирання води
Є вимоги до проведення та якості електричної мережі Відсутні вимоги до проведення, максимальна потужність застосовуваних ТЕНів не перевищує 3 кВт
Максимальна температура гарячої води обмежена дельтою нагріву, і залежить від протоки та напруги в мережі Максимальна температура гарячої води не залежить від протоки і напруги в мережі

З огляду на всі переваги ПЕВН можна впевнено сказати, що вони стануть ідеальним варіантом для невеликих приміщень побутового та комерційного типу. Відмінно підійдуть для тимчасового користування в теплу пору року, наприклад, на дачі. Стануть додатковим джерелом гарячої води, якщо бойлер накопичувального типу не встигає підігріти воду через постійну витрату.

Які фактори потрібно врахувати при виборі проточного водонагрівача

  1. Різниця температур холодної води в теплу та холодну пору року. Залежно від сезону, температура може коливатися в діапазоні від 3 до 20°С і проточник з невисокою потужністю не зможе зігріти воду до комфортної температури.
  2. Стабільність напруги електромережі може проводити потужність. В Україні допускаються перепади в межах ±10 %, але на практиці відхилення можуть бути й вищими. При перепаді -10% потужність нагрівальних елементів впаде до 10%. Захистити пристрій від таких стрибків допоможе реле контролю напруги, а у разі постійних перепадів необхідно звернутися до компанії-постачальника електроенергії.
  3. Клас захисту IP (Ingress Protection). Значення вказує на ступінь захищеності пристрою від попадання механічних частинок та вологи. Підвищений клас захисту дозволяє розмістити ПЕВН у приміщеннях із підвищеною вологістю.
  4. Мінімальна протока. Ця кількість води необхідне безперебійної роботи ПЕВН. Протока вимірюється в літрах за хвилину, мінімальне значення потоку може відрізнятися залежно від моделі.
  5. Кількість точок споживання води. Кількість приладів, на які необхідно подати гарячу воду.
  6. Максимально допустимий тиск. У централізованій мережі водопостачання тиск знаходиться в межах встановлених норм від 0,3 до 6 бар, на що розраховано більшість моделей на ринку. У приватних будинках з автономним водопостачанням тиск може не відповідати нормі.
  7. Висока потужність нагрівальних елементів зобов'язує використовувати окрему гілку електроподачі.

Що таке дельта

Поняття дельта при виборі проточного водонагрівача має на увазі різницю температур води до початку нагрівання та після. Чим більше дельта, то сильніше нагріється вода з допомогою приладу. Наприклад, з температурою 15 °С вода надходить із водопроводу у водонагрівач, нагрівається та на виході її температура становить 35 °С. В цьому випадку дельта становить 20 °С.

Дельта має постійне значення та залежить від потужності пристрою. Наприклад, той самий прилад із дельтою 20 °С взимку, коли температура води на вході становить 5 °С, нагріє воду лише до 25 °С.

Як обрати потужність проточного водонагрівача

Підібрати потужність проточного водонагрівача можна самостійно виходячи з потреб та особливостей споживання. Також у цьому питанні вам допоможе складена нами блок-схема.

як обрати проточний водонагрівач - схема

Якщо проточний водонагрівач буде використовуватися тільки в літній час лише для вмивання, миття посуду та рук, достатньо моделі потужністю 3,5 кВт. При використанні проточного водонагрівача в зимовий час для тих же потреб потрібна модель більшою потужністю – мінімум 5 кВт.

Для прийняття душу влітку потрібна модель 7,0 кВт. У зимовий час або при використанні води зі свердловини модель потужністю 10,5 кВт.

Вимоги до електричної проводки

Важливою особливістю використання проточника є дотримання вимог до електромережі при його встановленні. Підключення виконується трижильним мідним кабелем (фаза, нуль, заземлення). Для визначення мінімального необхідного перерізу кабелю скористайтеся нижченаведеною таблицею. 

таблиця визначення мінімального необхідного перерізу кабелю

Підключення проточного водонагрівача здійснюватиметься до диференціального автомата (ПЗВ+автоматичного вимикача) або ПЗВ (пристрій захисного відключення) зі струмом спрацьовування 10 мА у ванній кімнаті та не перевищує 30 мА в іншому приміщенні.

Підключення кабелю здійснюється безпосередньо до проточного нагрівача, можна також використовувати силові розетки на 32А 220В (якщо ваш нагрівач не потужніший за 7 кВт), але пряме підключення надійніше.

Зворотній зв’язок
або
Телефонуйте на гарячу лінію для швидкого зв’язку
0 800 500 885
Отримати консультацію
Заповніть форму та наш спеціаліст зв’яжеться із вами через деякий час
або
Телефонуйте на гарячу лінію для швидкого зв’язку
0 800 500 885
Порівняння товарів