0 800 500 885 0

Чому конвектор не вимикається

Відповідь від експерта Atlantic

Існує три причини, за яких електричний конвектор може не вимикатися та працювати без зупинки:

  • протяг і відкриті вікна;
  • неправильно підібрана потужність конвектора;
  • вийшов із ладу термостат.

Розглянемо всі три причини несправності та можливі варіанти їх усунення.

Протяги та відкриті вікна

Нерідко причиною постійної роботи електричного конвектора стає протяг у приміщенні через відкриті вікна або двері.

Основним способом опалення приміщення за допомогою електричного конвектора є природна конвекція – циркуляція повітря у закритому приміщенні шляхом різниці температури повітряних потоків. Під час протягу процес конвекції в приміщенні порушується, а конвектор не може нагріти повітря до заданої температури.

Усунення протягу вирішить проблему безперервної роботи конвектора. Деякі моделі конвекторів Atlantic оснащені спеціально функцією «відкритого вікна», яка захищає споживача від невиправданих витрат на електроенергію у разі протягу.

Датчик температури спільно з платою управління постійно відстежують, щоб температура в приміщенні прагнула температури заданої споживачем шляхом управління роботою нагрівального елемента.

Якщо цього немає, то автоматика блокує роботу конвектора і, відповідно, перестає марно витрачати електроенергію. Усунути блокування можна після усунення причин протягу, використовуючи інтерфейс конвектора в ручному режимі або перезапустивши пристрій.

Неправильно вибрано потужність конвектора

У разі неправильного підбору потужності ви ризикуєте зіткнутися з проблемою постійної роботи конвектора.

Конвектор працює без зупинки, тому що не може нагріти приміщення до заданої температури через недостатню потужність. Як наслідок – постійна перевитрата електроенергії та передчасне зношування приладу, а головне – відсутність комфортної температури.

Уникнути таких неприємностей можна, розрахувавши перед покупкою мінімальну потужність конвектора для вашого приміщення.

Як розрахувати потужність електричного конвектора

  1. Вимірюємо габарити кімнати (довжину, ширину, висоту в метрах), в якій плануємо встановити конвектор і перемножуємо їх, щоб дізнатися про об'єм приміщення в кубічних метрах.
    довжина (м) * ширина (м) * висота (м) = об'єм (м.куб)
    Приклад: для приміщення з розмірами 4м * 3м *2,7м = 32,4 м.куб
  2. Отриманий обсяг приміщення у кубічних метрах множимо на коефіцієнт 0,04 (0,04 кВт необхідно для обігріву 1 метра кубічного).
    Об'єм (м.куб) * 0,04 = мінімальна потужність (кВт)
    Приклад: 32,4 м.куб * 0,04 = 1,296 кВт

Отриману потужність необхідно округлити до десятих у бік. Для нашого прикладу мінімальна потужність конвектора становить 1,3 кВт, а кращим вибором стане конвектор із запасом потужності – 1,5 кВт.

Якщо конвертор вже придбано, а його потужності не вистачає, варто розглянути варіант заміни на потужніший прилад, а той, що існує, застосувати в приміщеннях з меншими габаритами, які він зможе ефективно обігрівати.

Вийшов з ладу термостат

Регулюючий термостат – це пристрій, що вимірює та підтримує температуру в приміщенні на встановленому споживачем рівні, керуючи нагрівальним елементом конвектора.

Наприклад, споживач встановив бажану температуру у приміщенні 23 °C, а поточна температура приміщення дорівнює 18 °C. Термостат вимірює температуру в приміщенні та розуміє, що вона нижче бажаної та змушує нагрівальний елемент конвектора працювати до тих пір, поки температура в приміщенні не відповідатиме заданій.

Залежно від моделі в конверторі можуть бути встановлені електронний (точніший) або механічний термостат.

Принцип роботи термостатів конвекторів та причини їх несправностей

Механічний термостат працює на основі різниці температурних розширень рідини та допускає похибку 1 °C. Причинами виходу з ладу можуть стати як зношування капіляра або трубки через постійні температурні розширення, так і дефект при виробництві.

механічний термостат в конвекторі атлантик

Електронний термостат із проводом-датчиком працює на основі зміни електричного опору та допускає похибку 0,1 °C. Причинами виходу з ладу можуть бути перепади в електромережі, викликані грозою або підключенням потужних приладів.

електронний термостат в конвекторі атлантик

Для розв'язання проблеми необхідно провести детальну діагностику за допомогою спеціального вимірювального пристрою – тестера та, у разі виходу з ладу, замінити термостат.

Несправності термостата належать до гарантійних випадків. Протягом гарантійного терміну роботи із заміни термостата та транспортні витрати оплачуються виробником, а сам новий термостат надається безкоштовно.

У післягарантійний період всі витрати, пов'язані з придбанням термостата та його заміною, сплачує кінцевий споживач.

На сайті компанії Atlantic в категорії Запчастини ви завжди зможете підібрати оригінальний термостат для вашої моделі, а звернувшись на безкоштовний телефон підтримки клієнтів Атлантик 0 800 500 885 зможете дізнатися контакти авторизованих сервісних центрів у вашому регіоні та отримати додаткові консультації.

Зворотній зв’язок
або
Телефонуйте на гарячу лінію для швидкого зв’язку
0 800 500 885
Отримати консультацію
Заповніть форму та наш спеціаліст зв’яжеться із вами через деякий час
або
Телефонуйте на гарячу лінію для швидкого зв’язку
0 800 500 885
Порівняння товарів