0 800 500 885 0

Тепловентилятор і конвектор: переваги та недоліки обогрівачів

Тепловентилятор і конвектор: переваги та недоліки обогрівачів

Електричний конвектор та тепловентилятор – найбільш розповсюджені побутові опалювальні прилади, що конкурують в одній ніші. Сучасний ринок електроопалювальних приладів представлений широким асортиментом як електричних конвекторів, так і тепловентиляторів. Обидва ці пристрої відрізняє висока ефективність, простота підключення та експлуатації, доступна вартість.

Вони здатні швидко прогріти житлові, офісні, комерційні приміщення і виробничі потужності. І при всій своїй однаковості їх досить складно порівнювати, оскільки ці обігрівачі, маючи власне специфічне призначення, ще й використовуються з різною метою.

що обрати - конвектор чи тепловентилятор

Обираючи спосіб обігріву приміщення споживачі часто запитують: тепловентилятор чи електричний конвектор – який пристрій є кращим? При всіх своїх перевагах і недоліках, ці пристрої відрізняються сферою застосування. Для створення стаціонарних систем опалення українські користувачі вже багато років поспіль обирають надійні сучасні електричні конвектори Атлантик.

Обладнання французького бренду втілює в собі новітні науково-технічні розробки в галузі теплотехніки. Ергономічність, енергоефективність, сучасний дизайн та оптимальна вартість зробили конвектори Atlantic лідером українського ринку.

Купити електричний конвектор Атлантик можна у наших партнерів в Епіцентрі (Харків, Одеса, Дніпро). А також товар можливо замовити онлайн та доставити в будь-яку частину України через інтернет-магазин Розетка.

Конструкція та принцип роботи обігрівальних пристроїв

Для того, щоб зрозуміти, що обрати – конвектор чи тепловентилятор, слід розібратися в конструкції та особливостях роботи кожного з опалювальних приладів.

Конструкція тепловентилятора

конструкція тепловентилятора

Потужність тепловентилятора, як і конвектора, добирається в залежності від розміру приміщення, що обслуговується. Коли тепловентилятор обігрівача працює, холодне повітря захоплюється та продувається скрізь решітку корпусу. Осьовий вентилятор забезпечує ефективну примусову циркуляцію повітряних мас, що нагріваються при контакті з нагрівальним елементом. ТЕН може бути спіральним, трубчастим або керамічним.

Корпус пристрою зазвичай виконаний з високостійкого пластику. Та, оскільки побутові тепловентилятори призначені для встановлювання на підлогу або на стіл, вони мають компактні розміри. Пристрій використовується для тимчасового обігріву квартири або приватного будинку, дачі або котеджу, гаражу або майстерні, офісних або комерційних приміщень. Більшість моделей мають можливість регулювати тепловіддачі та працювати без обігріву.

Конструкція конвектора

конструкція електричного конвектора

Електричні конвектори належать до обігрівачів панельного типу. За формою та зовнішнім виглядом вони нагадують традиційні панельні водяні радіатори. Електроконвектори, як і радіатори, монтуються на стіну або встановлюються на підлогу за допомогою ніжок.

Підключаються до стандартної розетки. Металевий корпус має гладку поверхню з отворами для забору холодного повітря в нижній його частині, та для виходу прогрітого повітря – у верхній частині. Холодне повітря втягується в корпус, нагрівається та підійматися шляхом зменшення щільності.

Обігрів всього об’єму приміщення забезпечується роботою закритого нагрівального елемента та конвективним рухом повітряних мас. Також частина тепла передається випромінюванням від нагрітої поверхні корпусу. Серед конвекторів Атлантик обрати для себе найкращий варіант можна в інтернет-магазині Розетка або мережі будівельних супермаркетів Епіцентр (Харків, Одеса, Дніпро).

Переваги та недоліки електричних конвекторів та тепловентиляторів

Тепловентилятори використовуються як додаткове джерело тепла, коли основна система опалення не справляється з високим навантаженням в сильні морози. Найліпшими вони будуть для тимчасового обігріву приміщень з тимчасовим перебуванням людей. А також будуть незамінними при необхідності локального обігріву зони у великому приміщенні.

До основних переваг тепловентилятора можна віднести високу швидкість прогрівання повітря в приміщенні. Примусова циркуляція сприяє ефективному нагріву всіх шарів повітря в приміщенні. Завдяки вбудованому вентилятору, пристрій за доволі короткий проміжок часу встигає прогріти великі об’єми повітряних мас.

Хоча, саме через високу швидкість повітряного потоку, перебуваючи поруч з приладом, людина може відчувати дискомфорт. Також обертання вентилятора на високій швидкості та проходження повітря через корпусні решітки, роблять тепловентилятор, що працює, джерелом підвищеного шуму.

Часто в конструкції приладу передбачена відкрита розпечена спіраль, що знаходиться в прямому контакті з повітрям. З цієї причини тепловентилятори помітно пересушують повітря в приміщенні та спалюють кисень. Частки пилу, зважені в повітрі, потрапляючи на спіраль, стають джерелом неприємного запаху. Найменш небезпечними в цьому плані є «дуйчики» з керамічними нагрівальними елементами.

Тепловентилятори не можна встановлювати у вологих приміщеннях та дитячих кімнатах. Їх не варто залишати без нагляду надовго, оскільки вони становлять підвищену пожежну небезпеку та можуть викликати пожежу. І, звичайно ж, як головне джерело опалення тепловентиляторні обігрівачі не використовуються.

Електричні ж конвектори можуть використовуватися як головне джерело обігріву будинку, квартири, офісу або магазину. До численних переваг електричних конвекторів можна віднести:

  • Пристрій призначений для безперебійної автономної роботи. Електронні системи керування дозволяють стабільно підтримувати комфортну температуру та регулювати потужність в залежності від погодних умов за вікном.
  • Конвектори пересушують повітря у порівнянні з тепловентиляторами завдяки закритому нагрівачу, а також не можуть бути джерелом неприємних запахів.
  • Електроконвектори зазвичай монтуються на стіну під вікном, тим самим не займають корисного простору та не створюють перешкод для мешканців.
  • Прилади органічно вписуються в інтер'єр та стають його природним доповненням.
  • Завдяки відсутності проміжного теплоносія та частин, що обертаються або труться між собою – конвектори майже безшумні.
  • Поверхня приладів нагрівається в межах 40 – 45 °С, що дозволяє їх використовувати з комфортом в дитячих кімнатах, тому що це не становить небезпеки для маленьких дітей.
  • Конвектори із захистом не менше IP24 можуть встановлюватися у вологих приміщеннях.
  • Система автоматично захищає пристрій від перегріву, а також вимикає його в разі перекидання.

Хоча вартість електроконвекторів трохи вища, за вартість тепловентиляторів, однак, ця різниця швидко компенсується численними перевагами обігрівача.

Безперечно, обрати тепловентилятор чи конвектор – вирішувати вам. Хоча, слід взяти до уваги те, що електроконвектори Атлантик є еталоном в цій галузі. Їх вирізняє висока енергоефективність, стильний сучасний дизайн, практичність, оптимальне співвідношення ціни та технічних характеристик.

Якщо вам потрібен надійний, якісний, економний конвектор електричний, купити в Харкові, Києві, Одесі та Дніпрі ви можете в інтернет-магазинах, партнерах компанії Епіцентр та Розетка.

Зворотній зв’язок
або
Телефонуйте на гарячу лінію для швидкого зв’язку
0 800 500 885
Отримати консультацію
Заповніть форму та наш спеціаліст зв’яжеться із вами через деякий час
або
Телефонуйте на гарячу лінію для швидкого зв’язку
0 800 500 885
Порівняння товарів